IAMS храна за мали мачиња со пилешко 10кг

3000.00 ден

Category:
 

Опис

IAMS FOR KITTENS WITH FRESH CHICKEN   10 KG

Препорачана за мачиња до 1 година старост

IAMS  за мачиња со свежо пилешко е 100% комплетна и урамнотежена експертска исхрана за да помогне во поддршката на 7-те знаци на здрава виталност на вашето маче, вклучувајќи раст и развој. Сето ова е спакувано во вкусен рецепт со 91% животински протеини (од вкупните протеини) за вашето домашно милениче да ужива секој ден.

 

Карактеристики на производот

Со DHA за поддршка на здрав развој на мозокот

Есенцијални минерали и витамин Д за поддршка на здрав раст

Омега -3 и Омега -6 за здрава кожа и сјајно влакно

Пребиотици и репина пулпа за здрава дигестија

Мешавина од антиоксиданси со вит Е за здрав и силен имун систем

Крцкави зрнца за здрави заби

Таурин  и DHA  за здрав вид

Без вештачки бои, вкусови или ГМО

Без пченица

 

Состав : свежо пилешко и мисиркино месо (43%), пченка, свежо пилешко, ориз, рибино  сушена репкина пулпа, сушени јајца, рибино масло,сушен квасец  фруктоолигосахариди…

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 37%
СУРОВИ МАСТИ: 21%
СУРОВИ ВЛАКНА: 1,6%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 6,5%
КАЛЦИУМ: 1,4%
ФОСФОР: 1,2%

 

/ Тежина Дневна доза
5 недели 0,5 кг 30 гр
10 недели 1кг 60 гр
20 недели 2кг 65 гр
30 недели 3кг 75 гр
40 недели 4кг 80 гр
Бременост 2-6кг 30-135 гр
Доење 2-6кг 60-265 гр