IAMS стерилизирани/кастрирани мачки пилешко 10 кг

3000.00 ден

IAMS FОR VITALITY STERILISED CATS WITH FRESH CHICKEN   10 KG

Категории: ,
 

Опис

IAMS  за стерилизирани мачки со свежо пилешко е 100% комплетна и урамнотежена експертска исхрана за да помогне во поддршката на 7-те знаци на здрава виталност на вашето маче, вклучувајќи раст и развој. Сето ова е спакувано во вкусен рецепт со 84% животински протеини (од вкупните протеини) и 30 %помалку масти  за вашето домашно милениче да ужива секој ден.

 

Карактеристики на производот

Со DHA за поддршка на здрав развој на мозокот

Есенцијални минерали и витамин Д за поддршка на здрав раст

Омега -3 и Омега -6 за здрава кожа и сјајно влакно

Пребиотици и репина пулпа за здрава дигестија

Мешавина од антиоксиданси со вит Е за здрав и силен имун систем

Крцкави зрнца за здрави заби

Таурин  и DHA  за здрав вид

Без вештачки бои, вкусови или ГМО

Без пченица

 

Состав : свежо пилешко и мисиркино месо (36 %), пченка, свежо пилешко (4,1%), ориз, рибино  сушена репкина пулпа, сушени јајца, рибино масло,сушен квасец  фруктоолигосахариди,

 

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 33%
СУРОВИ МАСТИ: 9,8%
СУРОВИ ВЛАКНА: 1,9%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 7,0%
КАЛЦИУМ : 1,3%
ФОСФОР: 1,1%

 

 

 

Тежина во кг Дневна доза редуцирана Дневна доза за одржување
4 50 60-80
6 80 85-120
8 105 115-160
10 130 145-200
12 155 175-240

 

Пакување: 10 кг