IAMS возрасни мачки јагнешко 10 кг

3000.00 ден

IAMS FOR VITALITY ADULT CATS WITH LAMB   10 KG

Category:
 

Опис

IAMS за Vitality Adult Lamb Dry Food за мачки ги содржи најквалитетните состојки за да и овозможи на вашата возрасна мачка извонредно искуство . Содржи 40% пилешко месо, за непобедлив вкус, како и обезбедување на клучни животински протеини. IAMS for Vitality  помага за поддршка на силна мускулатура и здрава состојба на телото. Во оваа висококвалитетна сува храна се вклучени и важни витамини и минерали, со антиоксиданси кои го одржуваат имунолошкиот систем силен и апсолутно без бои, вкусови или конзерванси. IAMS for Vitality  помага и за поддршка на урамнотежено варење, збогатена со фруктоолигосахариди за промовирање на корисни бактерии во цревата. Мешавина од есенцијални хранливи материи, вклучително и таурин, помагаат за зајакнување на срцето, а рецептот е дизајниран да поддржува оптимална pH вредност во урината за да помогне во борбата против инфекции на уринарниот тракт. Избраните состојки и подобрениот рецепт му даваат привлечен мирис и вкус на лесно џвакачкото зрно.

Препорачана за мачиња над 1 година старост

-Висока содржина на животински протеини: со квалитетни животински протеини од 40% пилешко и мисирка

Силни мускули: животинските протеини и помагаат на вашата мачка да одржува нормална тежина и здрава фигура

-Добро варење: здравите состојки и пребиотиците (FOS) создаваат урамнотежена цревна флора — -Уринарен тракт: го поддржува здравјето на уринарниот тракт и помага во спречување на инфекции

– Го зајакнува срцето: со 7 есенцијални хранливи материи вклучувајќи го и тауринот

– Силен имунолошки систем: богат со антиоксиданси и витамини за зајакнување на одбраната на телото

-Здрави заби: помага да се одржат забите чисти и непцата здрави

-Со рибино масло: есенцијални омега масни киселини кои промовираат здрава кожа и сјајно влакно

Добро прифатено: особено вкусно благодарение на подобрениот рецепт, богат со сочно пилешко и одбрани состојки

Балансирана и комплетна: сеопфатна исхрана со витамини, минерали и елементи во трагови Без додадени ароми, бои или конзерванси Карактеристики на производот

 

Состав : свежо пилешко и мисиркино месо (41%) (255 пилешко,  природен извор на таурин), пченка, свинска маст, јагнешко 4,1%   рибино масло,  сушена репкина пулпа, ,сушен квасец  фруктоолигосахариди…

 

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 35%
СУРОВИ МАСТИ: 14%
СУРОВИ ВЛАКНА: 1,9%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 7,2%
КАЛЦИУМ: 1,4%
ФОСФОР: 1,2%

 

 

 

Тежина во кг Дневна доза
2 25-40
3 40-60
4 55-75
5 70-95
6 80-115
7 95-135

 

Пакување: 10 кг