ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ СИТЕ РАСИ СО МЕСО ОД ЕЛЕН БЕЗ ЖИТАРКИ 12 КГ

5400.00 ден

 

Опис

EUKANUBA ADULT ALL BREEDS VENISON GRAIN FREE 12 KG

 

  • без глутен* Слаткиот компир обезбедува природен извор на влакна и минерали
  • Природни извори на омега 6 и 3 за здрава кожа и влакно
  • Специјална форма на зрнца заедно со уникатниот Dental Defense за да помогне во одржувањето на забите чисти и здрави
  • Прилагодено ниво на калциум за поддршка на силни коски
  • Антиоксиданси и витамини за поддршка на здрав имунолошки систем
  • Пребиотици ФОС и пулпа од репка за поддршка на здрав дигестивен систем
  • Богат со свежо замрзнато месо од елен за јаки мускули

 

Храната за кучиња EUKANUBA Grain Free* за возрасни кучиња од сите раси е богата со свежо замрзнато месо од елен за поддршка на мускулите. Рецептот содржи антиоксиданси и витамини за да го одржуваат имунолошкиот систем силен, додека додадениот сладок компир без глутен* обезбедува природен извор на влакна и минерали. За понатамошна поддршка на здравото варење, овој рецепт содржи пулпа од репка и пребиотик FOS. Покрај тоа, вклучено е и приспособено ниво на калциум за поддршка на силни коски. Покрај тоа, природните извори на омега-6 и -3 масни киселини промовираат здрава кожа и сјајно влакно. Понатаму, специјалниот облик на зрнца заедно со уникатниот DentaDefense помагаат да се одржат забите на вашето куче чисти и здрави. Храната за кучиња EUKANUBA Grain Free* за возрасни кучиња од сите раси е 100% комплетна и избалансирана за да ја поддржи благосостојбата на вашето домашно милениче.

 

Состав: Свежо смрзнато месо од елен 19%, пилешко и мисиркино месо 19%, Компир, Грашок, животински масти , сладок компир-8%, сушена репка -3,5%, сушен квасец, сушени јајца, ленено семе, пребиотици – ФОС 0,25%

Протеини:  26%
Масти :  14%
Суров пепел:  7,8%
Сурови влакна: 3,2%
Омега-3 масни кис:  0,36%
Омега-6 масни кис.  2,4%
Калциум  1,5%
Фосфор  1,1%
Витамин А  38500ИЕ
Витамин Ц  48 мг
Витамин Д3  1278 ИЕ
Витамин Е  214 мг
Бета каротен  4,2 мг

 

Пакување : 12 кг

тежина во кг дневна доза во гр
5 80-90
10 210-230
20 275-305
30 330-370
40 330-370
60 435-485