IAMS возрасни мачки хербал -пилешко 10 кг

3000.00 ден

IAMS FOR VITALITY ADULT CATS HAIRBALL REDUCTION  CHICKEN  10 KG

Category:
 

Опис

IAMS FOR VITALITY ADULT CATS HAIRBALL REDUCTION  CHICKEN  10 KG

IAMS храна зa возрасни  мачки со пилешко 10кг

IAMS за Vitality Adult Hairball reduction Chicken Dry Food за мачки ги содржи најквалитетните состојки за да и овозможи на вашата возрасна мачка извонредно искуство . Содржи 41% пилешко месо, за непобедлив вкус, како и обезбедување на клучни животински протеини. IAMS for Vitality  помага за поддршка на силна мускулатура и здрава состојба на телото. Во оваа висококвалитетна сува храна се вклучени и важни витамини и минерали, со антиоксиданси кои го одржуваат имунолошкиот систем силен и апсолутно без бои, вкусови или конзерванси. IAMS for Vitality  помага и за поддршка на урамнотежено варење, збогатена со фруктоолигосахариди за промовирање на корисни бактерии во цревата. Мешавина од есенцијални хранливи материи, вклучително и таурин, помагаат за зајакнување на срцето, а рецептот е дизајниран да поддржува оптимална pH вредност во урината за да помогне во борбата против инфекции на уринарниот тракт. Избраните состојки и подобрениот рецепт му даваат привлечен мирис и вкус на лесно џвакачкото зрно.

Препорачана за мачиња над 1 година старост

Здраво варење: приспособена мешавина на влакна вклучувајќи пребиотици и пулпа од репка за здраво варење

Без конзерванси, вештачки бои, вкусови или ГМО

Без пченица

Здрави заби: крцкави зрнца и прилагодени нивоа на минерали за да помогнат во намалувањето на забен камен за здрави заби

Здрава кожа и влакно : Омега 3 и 6 за поддршка на здрава кожа и сјајна кожа

Силен имунолошки систем: Антиоксидантна мешавина со витамин Е за да помогне во поддршката на имунолошкиот систем

Здрав уринарен тракт: Формулирана  да ја намали pH на урината

Јаки мускули: Висококвалитетни животински протеини и есенцијални минерали кои помагаат во одржување на силни мускули

Здраво срце: Таурин за потхранување на срцето

89% животински протеини (од вкупните протеини)

IAMS for Vitality Hairball со свежо пилешко за возрасни и постари мачки е 100% комплетна и избалансирана храна за домашни миленици

Намалување на формирање на топки од влакна : помага да се намали формирањето на топки влакна  до два пати наспроти IAMS Возрасна мачка со свежо пилешко

 

Состав : Сушено пилешко и мисирка (41%) [пилешко 25%, природен извор на таурин], пченка, свинска маст, пулпа од сушена шеќерна репка (4,6%), целулоза во прав (4,6%), свежо пилешко (4,1%), пилешка супа, фруктоолигосахариди (0,69%), калиум хлорид, рибино масло, пивски квасец.

СУРОВИ ПРОТЕИНИ : 35%
СУРОВИ МАСТИ: 14%
СУРОВИ ВЛАКНА: 6,9%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 6,7%
КАЛЦИУМ: 1,3%
ФОСФОР: 1,1%

 

 

 

Тежина Дневна доза
2 30-40
3 40-60
4 55-75
5 70-95
6 80-115
7 95-135

 

Пакување: 10 кг