ЕУКАНУБА ХРАНА ЗА МЛАДИ КУЧИЊА – 3 KG

1150.00 ден

ЕУКАНУБА ХРАНА ЗА МЛАДИ КУЧИЊА ОД 1 МЕСЕЦ ДО 1 ГОДИНА МАЛИ РАСИ ДО 10 КГ

 

Категории: , ,
 

Опис

Eukanuba growing puppy small breed храната е прилагодена за поддршка на оптималната
состојба на телото и подржува здрав раст и развој кај малите раси на кучиња . Погодна за
мали раси на кучиња од 1 месец до 12 месеци старост и тежина до 10 кг.
Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни
одгледувачи, EUKANUBA GROWING PUPPY SMALL BREED обезбедува целoсна исхрана на
вашето куче за здрав раст и развој.
-содржи калциум, фосфор, глукозамин за нормален развој на коските
– содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби
-без додадени бои, конзерванси, без ГМО
-преку 120 проверки пред да се пушти во продажба
-практично зип пакување

Состав : пилешко и мисиркино месо (28 %), свежо пилешко (15%) пченица, пченка, ориз,
пилешки изнутрици, рибино масло (природен извор на омега -3), животински масти,
месно брашно, репкина пулпа,сушени цели јајца, ФОС и МОС (пребиотици ) , квасец …

SUROVI PROTEINI: 33,00%
SUROVI MASTI: 21,00%
SUROVI VLAKNA: 1,90%
SUROV PEPEL: 6,50%
ОМЕГА 6 МАСНИ КИСЕЛИНИ 4,00%
ОМЕГА 3 МАСНИ КИСЕЛИНИ 0,86%
КАЛЦИУМ 1,28%

FOSFOR: 1,12%

ТАБЕЛА ЗА ДНЕВНА ДОЗА НА ХРАНА

te`ina
vo kg

1–3
meseci

3–4
meseci
5–7
meseci
8–12
meseci
0,5 60 55
1 95 90 55
2 150 140 90 50
3 200 185 120 65
4   225 145 75
5   260 170 90
6     190 100
7     210 110
8     230 125
9     250 135
10       140

ПАКУВАЊЕ. 3 КГ