ЕУКАНУБА ХРАНА ЗА МЛАДИ КУЧИЊА – 18 KG

4500.00 ден

ЕУКАНУБА МЛАДИ КУЧИЊА ОД 1 МЕСЕЦ ДО 1 ГОДИНА МАЛИ РАСИ ДО 10 КГ

Категории: , ,
 

Опис

Eukanuba puppy small breed храната е прилагодена за поддршка на оптималната состојба
на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за мали раси на кучиња од 1 месец до
12 месеци старост и тежина до 10 кг.
Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни
одгледувачи, EUKANUBA PUPPY SMALL BREED обезбедува целoсна исхрана на вашето куче
за здрав раст и развој.

-содржи калциум, фосфор, глукозамин за нормален развој на коските
– содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби
-без додадени бои, конзерванси, без ГМО
-преку 120 проверки пред да се пушти во продажба

Состав : пилешко и мисиркино месо (28 %), свежо пилешко (15%) пченица, пченка, ориз,
пилешки изнутрици, рибино масло (природен извор на омега -3), животински масти,
месно брашно, репкина пулпа,сушени цели јајца, ФОС и МОС (пребиотици ) , квасец …

SUROVI PROTEINI: 33,00%
SUROVI MASTI: 21,00%
SUROVI VLAKNA: 1,90%

SUROV PEPEL: 6,50%
ОМЕГА 6 МАСНИ КИСЕЛИНИ 4,00%
ОМЕГА 3 МАСНИ КИСЕЛИНИ 0,86%
КАЛЦИУМ 1,28%
FOSFOR: 1,12%

Пакување: 18 кг