ЕУКАНУБА МЛАДИ КУЧИЊА СРЕДНИ РАСИ ПИЛЕШКО 18 КГ

5200.00 ден

EUKANUBA PUPPY MEDIUM BREED CHICKEN   18 KG

 

Опис

Eukanuba puppy медиум breed храната е прилагодена за поддршка на оптималната
состојба на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за средни раси на кучиња од
1 месец до 12 месеци старост и тежина како возрасни до 25 кг
Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни
одгледувачи, EUKANUBA PUPPY МЕДИУМ BREED обезбедува целoсна исхрана на вашето
куче за здрав раст и развој.
содржи калциум, фосфор, глукозамин за нормален развој на коските
– содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби
-без додадени бои, конзерванси, без ГМО
-преку 120 проверки пред да се пушти во продажба

Состав : свежо пилешко и мисиркино месо (24%), пченица, пченка, ориз, пилешкo брашно,
рибино масло, животински масти, месно брашно, пивски квасец, сушена репкина пулпа,
фруктоолигосахариди…

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 30%
СУРОВИ МАСТИ: 18%
СУРОВИ ВЛАКНА: 1,8%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 6,5%
КАЛЦИУМ: 1,35%
ФОСФОР: 1,11%

 

 

Тежина во кг

1–3
месеци

3–4
 месеци

5–7
месеци

8–12
месеци

1 100 90
2 155 145 95
3 205 195 125
4 250 235 150
5 290 270 175
6 330 305 240 105
8 400 370 275 125
10 430 365 150
15 535 440 195
20 235
25 275

Пакување 18 КГ