ЕУКАНУБА МЛАДИ КУЧИЊА ГОЛЕМИ И ГИГАНТСКИ РАСИ 18 КГ-ПИЛЕШКО

4900.00 ден

EUKANUBA GROWING PUPPY LARGE/GIANT  BREED  18 KG

 

Опис

Eukanuba growing puppy large breed храната  е прилагодена за поддршка на оптималната состојба на телото и подржува здрав раст и развој. Погодна за големи раси на кучиња од 1 месец до 12 месеци старост и тежина до 25 кг и гигантски раси на кучиња кои како возрасни достигнуваат над 40 кг

Изработена од нутриционисти, одобрена од ветеринарите и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA GROWING PUPPY LARGE  BREED  обезбедува целoсна исхрана на вашето куче за здрав раст и развој.

– содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

-содржи глукозамин  и ходроитин за здрави цврсти зглобови

-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија

-антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

-DHA која им помага на младите кученца за побрзо да учат

-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

 

Состав : свежо пилешко и мисиркино месо (20%), пченица, пченка, ориз, пилешкo брашно, рибино масло, животински масти, месно брашно, пивски квасец,  сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

 

SUROVI PROTEINI: 26,5%
SUROVI MASTI: 14,5%
SUROVI VLAKNA: 1,6%
SUROV PEPEL: 5,1%
KALCIUM: 0,85%
FOSFOR: 0,73%

Табелата за однесува на моментална тежина во кг и возраст во месеци

 

te`ina vo kg 1–3
meseci
3–4
meseci
5–7
meseci
8–12
meseci
12-24
meseci
2 145
4 235 205
6 305 270
8 375 330 220
10 435 380 255
15 570 505 335 270
20 690 610 405 325 295
30 800 530 425 385
40 970 645 520 470
50 750 600 545
60 845 680 615
70 750 680

 

 

Пакување: 18 кг