ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ СИТЕ РАСИ СО ПРЕКУМЕРНА ТЕЖИНА И СТЕРИЛИЗИРАНИ КУЧИЊА 12кг

4700.00 ден

EUKANUBA ADULT ALL BREEDS OVERWEIGHT 12 KG

 

Опис

Eukanuba за кучиња со прекумерна тежина и стерилизирани има 50% помалку маснотии за да
помогне во намалувањето на телесните масти додека ја зачувува мускулната маса.
Дополнителниот вклучен Л-карнитин дополнително го поддржува управување со тежината и го
намалува оптоварувањето на зглобовите. Понатаму, содржи и природни извори на глукозамин и
калциум, кои помагаат во одржување на здрави зглобови и подвижност , така што кучињата
можат да уживаат во активен живот. Оваа сува храна вклучува и природни извори на омега 6 и 3
за да се промовира здрава кожа и влакно. Специјалната хексагонална форма на зрнцата заедно со
уникатната DentaDefense помага да се одржат забите чисти и здрави. Сува храна за кучиња со
прекумерна тежина и стерилизирани кучиња Eukanuba Daily Care содржи свежо пилешко за
поддршка на витките и силни мускули. Прилагодената мешавина на влакна од пребиотици и
пулпа од репка, исто така, промовира здраво варење.
Храната е 100% комплетна и избалансирана и е идеална за возрасни кучиња од сите раси.

Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни
одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав
живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
– содржи Л-карнитин за одржување на тежината
-збогатена со калциум и глуказамин за здрави кослки и зглобови
– природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав : Пилешко и мисиркино месо (18%), пченица, пченка, овес, сорго, ориз, пилешки
изнутрици, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена
репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 22,00%
СУРОВИ МАСТИ: 7,5,00%
СУРОВИ ВЛАКНА: 4,0%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 7,5%
КАЛЦИУМ: 1,45%
ФОСФОР : 1,1%

 

Телесна тежина во кг

За намалување на тежина (гр)

За одржување (гр)

 5  80  90-100
10 125 145-160
20 205 230-255
30 265 305-335
40 325 365-410
60 425 480-535