ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА СРЕДНИ РАСИ 18КГ-ПИЛЕШКО

5200.00 ден

 

Опис

Eukanuba adult medium breed – уникатен активен рецепт за возрасни кучиња прилагоден
за поддршка на оптималната состојба на телото и поддршка на мускулите. Погодна за
средни раси на кучиња над година дена старост.
Зрната се специјално приспособени да одговараат на потребите . Плус, неговата
единствена хексагонална форма, помага во чистење на забните наслаги на вашето куче.
Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни
одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав
живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
– природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав : Пилешко и мисиркино месо (24%), пченица, пченка, овес, сорго, ориз, пилешки
изнутрици, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена
репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

SUROVI PROTEINI: 27,00%
SUROVI MASTI: 15,00%
SUROVI VLAKNA: 2,8%
SUROV PEPEL: 6,2%
KALCIUM: 1,4%
FOSFOR: 1.2%

tezina vo kg

dnevna doza vo gr

8 110-120
10 130-140
15 170-185
20 205-225
25 238-265
30 265-295