ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА СО ЗГОЛЕМЕНА АКТИВНОСТ 19КГ -ПИЛЕШКА

5200.00 ден

 

Опис

EUKANUBA WORKING AND ENDURANCE е специјално прилагодена за работни кучиња кои
поминуваат многу време надвор и треба да бидат енергични во подолг временски период. Исто
така се препорачува за скотни и кучки кои дојат за повеке енергија и сила да се грижат најдобро
за своите кученца.
Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни
одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав
живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
– содржи Л-карнитин за одржување на тежината
– природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав : Пилешко и мисиркино месо пченица, пченка, овес, сорго, ориз, пилешки
изнутрици, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена
репкина пулпа, фруктоолигосахариди, калциумкарбонат…

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 30,00%
СУРОВИ МАСТИ 20,00%
СУРОВИ ВЛАКНА: 1,94%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 7,6%
КАЛЦИУМ: 1,3%
ФОСФОР: 1,1%

 

 

 

Телесна тежина во кг

Висока активност (гр)

Нормална активност (гр)

Одржување (гр)

10

190 155 120-130
20 305 250 190-210
30 400 330 245-275
40 485 400 300-330
50 560 465 345-385
60 635 525 390-435

 

Пакување: 19 кг