ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА МАЛИ РАСИ 18 КГ -ПИЛЕШКО

5200.00 ден

 

Опис

ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА МАЛИ РАСИ 18 КГ -ПИЛЕШКО
Eukanuba adult small breed – уникатен активен рецепт за возрасни кучиња прилагоден за
поддршка на оптималната состојба на телото и поддршка на мускулите. Погодна за мали
раси на кучиња над година дена старост кои тежат до 10 кг
Малите зрнца се специјално приспособени да одговараат на потребите на мали раса
кучиња. Плус, неговата единствена хексагонална форма, помага во чистење на забните
наслаги на вашето куче.
Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни
одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав
живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
– содржи Л-карнитин
– природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав : Пилешко и мисиркино месо (28%), пченица, пченка, овес, сорго, ориз, пилешки
изнутрици, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена репкина пулпа…

SUROVI PROTEINI: 30,00%
SUROVI MASTI: 18,00%
SUROVI VLAKNA: 2,7%
SUROV PEPEL: 6,50%
KALCIUM: 1,40%
FOSFOR: 1,20%

tezina vo kg

dnevna doza vo gr

1 25-30
2 40-50
4 65-75
5 75-85
6 85-95
8 105-115
10 120-135

Пакување: 3 кг и 18 кг