ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ ЈАГНЕШКО БЕЗ ЖИТАРКИ 12 КГ

5400.00 ден

 

Опис

EUKANUBA ADULT  SMALL/MEDIUM BREEDS LAMB GRAIN FREE   12 KG

EUKANUBA Аdult  small/medium br. lamb GF –  со јагнешко е прилагоден за поддршка на мали и средни  раси на  кучиња со чувствителна кожа и стомак.

Овој тип на храна содржи пребиотици и репка пулпа за да помогне во поддршка на правилно варење. Таа исто така вклучува Омега-6 и 3 масни киселини за да му помогне на вашето куче да одржување на здрава кожа и влакно и висококвалитетни  животински протеини  во одржувањето на силни  мускули.

Нашиот вкусен рецепт, исто така, го вклучува и нашиот уникатен DentaDefense кој помага да се зачуваат забите чисти и здрави.

 

Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав живот.

Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.

– содржи Л-карнитин за одржување на тежината

–  природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија

-глукозамин, хондроитин  за здрави зглобови

-антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма)  заедно со Dental defence формулата придонесуваат за здрави и чисти заби

 

Состав : свежо смрзнато јагнешко (20%) , Сушено пилешко и мисиркино месо (20% вклучувајки пилешко 12% природен извор на глукозамин и хондроитин и таурин). Компир,грашок,сладок компир (8%) сушена репка , масти од живина, сушени јајца, сушен квасец, ленено семе, ФОС –природен пребиотик

 

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 26,00%
СУРОВИ МАСТИ: 14.00%
ОМЕГА -6 МАСНИ КИСЕЛИНИ 6,00%
ОМЕГА -3 МАСНИ КИСЕЛИНИ 0,37%
СУРОВИ ВЛАКНА: 3,2%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 6,7%
КАЛЦИУМ: 1,00%
ФОСФОР: 0,82%

 

тежина во кг

дневна доза во гр

8

110-125
10 130-145
15 170-190
20 205-230
25 240-265
30 270-300