ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ СО ОКЕАНСКА РИБА БЕЗ ЖИТАРКИ 12КГ

5400.00 ден

 

Опис

EUKANUBA AD. S/M Ocean fish Grain Free -Овој ниско алергенски рецепт е внимателно изработен
за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни
проблеми.
Sодржи свежо смрзнат лосос и го снабдува вашето куче со есенцијални хранливи материи,
витамини и минерали и му овозможува долг и здрав живот
Нашите специјално дизајнирани мали зрнца одговара на сите кучиња, без разлика дали тие се
мали, средни или големи раси. Направена е без глутен, без додавање на вештачки вкусови, бои,
ГМО, млечни производи или соја.
Развиена со ветеринари и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA обезбедува нутритивна
експертиза за секоја фаза од животот на вашето куче.
-БЕЗ ГЛУТЕН ,
-содржи висок процент на животински протеини за изградување и одржување на здрави мускули
– содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-содржи избалансирани состојки на зеленчук како извор на витамини и минерали
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

Состав : свежо смрзната океанска риба, , животински масти, грашок,
компири,сончогледово масло, , сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

СУРОВИ ПРОТЕИНИ : 26,0%
СУРОВИ МАСТИ : 15,0%
СУРОВИ ВЛАКНА : 2,5%
СУРОВ ПЕПЕЛ : 7,0%
КАЛЦИУМ : 1,11%
ФОСФОР: 0,84%

 

 

 

тежина во кг

дневна доза во гр

8 110-125
10 130-145
15 170-185
20 205-225
25 235-265
30 270-300

 

 

Пакување: 12 кг