ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ГОЛЕМИ РАСИ ЈАГНЕШКО СО ОРИЗ 12KG

4700.00 ден

 

Опис

EUKANUBA Аdult large breeds lamb & rice – богат со јагнешко и ориз е прилагоден за поддршка на
сите раси на кучиња со чувствителна кожа и стомак.
Овој тип на храна содржи пребиотици и репка пулпа за да помогне во поддршка на правилно
варење. Таа исто така вклучува Омега-6 и 3 масни киселини за да му помогне на вашето куче да
одржување на здрава кожа и влакно и висококвалитетни животински протеини во одржувањето
на силни мускули.
Нашиот вкусен рецепт, исто така, го вклучува и нашиот уникатен DentaDefense кој помага да се
зачуваат забите чисти и здрави.
Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни
одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав
живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
– содржи Л-карнитин за одржување на тежината
– природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав : Сушено пилешко и мисиркино месо , јагнешко (14%) , ориз (14%) пченица, пченка,
овес, сорго, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена
репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

SUROVI PROTEINI: 23,00%
SUROVI MASTI: 13.0%
SUROVI VLAKNA: 2,0%
SUROV PEPEL: 6,7%
KALCIUM: 1.35%
FOSFOR: 1,07%

tezina vo dnevna doza vo gr

kg
20 205-230
30 270-300
40 330-365
50 380-425
70 480-530
90 565-630