ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА ГОЛЕМИ РАСИ 18 КГ -ПИЛЕШКО

4900.00 ден

 

Опис

Eukanuba adult large breed – уникатен активен рецепт за возрасни кучиња прилагоден за
поддршка на оптималната состојба на телото и поддршка на мускулите. Погодна за
големи и гигантски раси на кучиња над година дена старост кои тежат над 25 кг.
Зрната се специјално приспособени да одговараат на потребите на големите раси
кучиња. Плус, неговата единствена хексагонална форма, помага во чистење на забните
наслаги на вашето куче.
Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни
одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав
живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
– содржи Л-карнитин за одржување на тежината
-збогатена со калциум и глуказамин за здрави кослки и зглобови
– природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав : Пилешко и мисиркино месо (18%), пченица, пченка, овес, сорго, ориз, пилешки
изнутрици, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена
репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

SUROVI PROTEINI: 24,00%
SUROVI MASTI: 13,00%
SUROVI VLAKNA: 2,9%
SUROV PEPEL: 5,9%
KALCIUM: 1,2%
FOSFOR: 1,0%

tezina vo kg

dnevna doza vo gr
25 240-270
30 275-305
35 300-335
40 330-365
45 360-400
50 385-425
55 410-455
60 435-480
65 460-510
70 480-535
75 505-560
80 525-585
90 570-635
100 610-680