IAMS храна за мали мачиња со пилешко 10кг

2600.00 ден

Препорачана за мачиња до 1 година старост

Категории: , ,
 

Опис

IAMS за мачиња со свежо пилешко е 100% комплетна и урамнотежена експертска исхрана за да
помогне во поддршката на 7-те знаци на здрава виталност на вашето маче, вклучувајќи раст и
развој. Сето ова е спакувано во вкусен рецепт со 91% животински протеини (од вкупните
протеини) за вашето домашно милениче да ужива секој ден.

Карактеристики на производот
Со DHA за поддршка на здрав развој на мозокот
Есенцијални минерали и витамин Д за поддршка на здрав раст
Омега -3 и Омега -6 за здрава кожа и сјајно влакно
Пребиотици и репина пулпа за здрава дигестија
Мешавина од антиоксиданси со вит Е за здрав и силен имун систем
Крцкави зрнца за здрави заби
Таурин и DHA за здрав вид
Без вештачки бои, вкусови или ГМО
Без пченица

Состав : свежо пилешко и мисиркино месо (43%), пченка, свежо пилешко, ориз, рибино
сушена репкина пулпа, сушени јајца, рибино масло,сушен квасец фруктоолигосахариди…

SUROVI PROTEINI: 37%
SUROVI MASTI: 21%
SUROVI VLAKNA: 1,6%
SUROV PEPEL: 6,5%
KALCIUM: 1,4%
FOSFOR: 1,2%

/ Тежина Дневна
доза
5 недели 0,5 кг 30 гр
10 недели 1кг 60 гр
20 недели 2кг 65 гр
30 недели 3кг 75 гр
40 недели 4кг 80 гр
Бременост 2-6кг 30-135 гр
Доење 2-6кг 60-265 гр

Пакување: 10 кг