Попуст!
 

ЕУКАНУБА МЛАДИ КУЧИЊА МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ СО ОКЕАНСКА РИБА БЕЗ ЖИТАРКИ 12 КГ

4600.00 ден 4140.00 ден

EUKANUBA PUPPY SMALL MEDIUM BREED OCEAN FISH GRAIN FREE  12 KG

 

Опис

Дајте му го вашето кученце одличен почеток во животот со EUKANUBA PUPPY S/M BR OCEAN FISH Grain Free. Овој ниско алергенски рецепт е внимателно изработен за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни проблеми.

Овот тип на храна содржи свежо смрзната океанска риба и го снабдува вашето кученце со есенцијални хранливи материи, витамини и минерали и му овозможува здрав раст и развој.

Нашите специјално дизајнирани мали зрнца одговара на сите кученца, без разлика дали тие се мали, средни или големи раси.  Направена е  без глутен, без додавање на вештачки вкусови, бои, ГМО, млечни производи или соја.

Развиена со ветеринари и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA обезбедува нутритивна експертиза за секоја фаза од животот на вашето куче.

– БЕЗ ГЛУТЕН , слаткиот компир го обезбедува изворот на природни влакна, витамини и антиоксиданси

-содржи свежо смрзнат лосос

– содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

– -пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија

-антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

-ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат

 

Состав : свежо смрзнат лосос, животински масти, грашок, компири, сладок компир, свински масти, изнутрици од риба,сончогледово масло, рибино масло, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

 

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 28,5%
СУРОВИ МАСТИ: 17,0%
СУРОВИ ВЛАКНА: 2,3%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 6,9%
КАЛЦИУМ: 1,2%
ФОСФОР: 0,95%

 

 

тежина

во кг

1–3
месеци
 3–4
месеци
5–7
месеци
8–12
месеци
2 160 150 95 50
4 255 235 150 80
6 330 310 200 105
8 405 375 240 130
10 435 280 150
15 370 195
20 445 240
30 315

 

 

Пакување: 12 кг