Попуст!
 

ЕУКАНУБА МЛАДИ КУЧИЊА ГОЛЕМИ РАСИ СО ОКЕАНСКА РИБА БЕЗ ЖИТАРКИ 12КГ

4600.00 ден 4140.00 ден

EUKANUBA PUPPY LARGE BREED OCEAN FISH GRAIN FREE  12 KG

 

Опис

Дајте му го вашето кученце одличен почеток во животот со EUKANUBA PUPPY  LARGE BR OCEAN FISH Grain Free. Овој ниско алергенски рецепт е внимателно изработен за да се избегнат состојките за кои се смета дека се одговорни за повеќето дигестивни и кожни проблеми.

Овот тип на храна содржи свежо смрзната океанска риба и го снабдува вашето кученце со есенцијални хранливи материи, витамини и минерали и му овозможува здрав раст и развој.

Нашите специјално дизајнирани мали зрнца одговара на сите кученца, без разлика дали тие се мали, средни или големи раси.  Направена е  без глутен, без додавање на вештачки вкусови, бои, ГМО, млечни производи или соја.

Развиена со ветеринари и препорачана од врвни одгледувачи, EUKANUBA обезбедува нутритивна експертиза за секоја фаза од животот на вашето куче.

– БЕЗ ГЛУТЕН , слаткиот компир го обезбедува изворот на природни влакна, витамини и антиоксиданси

-содржи свежо смрзнат лосос

– содржи природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно

– -пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија

-антиоксиданти Витамин  Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот

-ДХА која им помага на младите кученца за побрзо да учат

 

Состав : свежо смрзнат лосос, животински масти, грашок, компири, сладок компир, свински масти, изнутрици од риба,сончогледово масло, рибино масло, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

 

 

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 26,0%
СУРОВИ МАСТИ: 15,0%
СУРОВИ ВЛАКНА: 2,4%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 6,5%
КАЛЦИУМ : 0,95%
ФОСФОР : 0,82%

 

Тежина во кг 1–3
месеци
3–4
месеци
5–7
месеци
8–12
месеци

2

150

4

235 210
6 310 270
8 375 330 220
10 435 385 255
15 570 505 335 270
20 690 610 405 325
30 800 535 425

 

 

Пакување: 12 кг