ЕУКАНУБА ЗА МЛАДИ КУЧИЊА ГОЛЕМИ РАСИ ЈАГНЕШКО СО ОРИЗ 12 КГ

4400.00 ден

EUKANUBA PUPPY LARGE BREEDS LAMB & RICE 12 KG

 

Опис

EUKANUBA puppy  large brеed  lamb & rice – богат со јагнешко  и ориз е прилагоден за поддршка на големи раси на  кучиња со чувствителна кожа и стомак.

Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав живот.

 

1.Прилагодена мешавина на  пребиотици FOS, MOS и репкина пулпа за да помогне во поддршката на здравото варење

  1. DHA за да им помогне на кученцата побрзо да учат
  2. Калциум за поддршка на развојот на коските
  3. Специјална форма на зрното заедно со уникатна забна одбрана која помага да се одржат забите чисти и здрави
  4. Природни извори на омега 6 и 3 за здрава кожа и влакно

Рецепт богат со протеини, исто така, содржи лесни за варење состојки и специјални влакна кои се погодни за цревата, што го прави идеален за кучиња со чувствителен дигестивен тракт  . Плус е совршен за кучиња со попребирливо непце и за оние кои уживаат во различни сензации на вкус во нивниот сад за храна

Зошто ја препорачуваме храната EUKANUBA PUPPY LAMB AND RICE :

БОГАТА со јагнешко месо 100% природно добиено од јагниња кои исклучиво паселе трева

БЕЗ ПЧЕНИЦА – Содржи хранливи интегрални житарки, вклучително и лесно сварлив ориз.

ПРЕБИОТИЦИ – Промовира добра столица, со комбинација на пребиотици (FOS и MOS) за поддршка на цревната микрофлора.

СОВРШЕНО СО  КУРКУМА – кој има препознатлив вкус, плус овој вкусен зеленчук е и моќен антиоксиданс

ОДЛИЧНА ЗА ЗАБИТЕ И НЕПЦАТА – единствениот рецепт на јагнешко месо со специјални полифосфатни минерали докажан дека помага во спречување на забен камен и ги одржува забите чисти

ИДЕАЛНА КОНТРОЛА НА ТЕЖИНАТА – Со Л-Карнитин, природна супстанца која може да помогне во метаболизмот на мастите

НУДИ МИР НА УМОТ – Апсолутно НЕМА ГМО, вештачки вкусови, бои, пченица, соја

ДОБРО ЗА ПОДДРШКА НА ЗГЛОБОВИТЕ – содржи со глукозамин и хондроитин за да помогне во одржување на здрави зглобови и подвижност

СУПЕР ЗДРАВА КОЖА И ВЛАКНО – Со природни извори на омега 6 и 3 масти

 

Состав : Сушено пилешко и мисиркино месо , јагнешко (14%) , ориз (14%) пченица, пченка, овес, сорго, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

 

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 26,00%
СУРОВИ МАСТИ: 14,00%
СУРОВИ ВЛАКНА: 1,4%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 5.2%
КАЛЦИУМ: 0.9%
ФОСФОР: 0.75%

 

 

 

Тежина во кг

1–3
месеци

3–4
 месеци

5–7
месеци

8–12
месеци

2 145
4 235 205
6 305 270
8 370 330 220
10 430 380 255
15 565 500 335 265
20 685 605 405 325
25 795 530 435
30 965 640 515

 

Пакување : 12 кг