ЕУКАНУБА ВОЗРАСНИ КУЧИЊА МАЛИ И СРЕДНИ РАСИ ЈАГНЕШКО СО ОРИЗ 12 КГ

4400.00 ден

 

Опис

EUKANUBA Аdult small/medium br. lamb & rice – богат со јагнешко и ориз е прилагоден за
поддршка на сите раси на кучиња со чувствителна кожа и стомак.
Овој тип на храна содржи пребиотици и репка пулпа за да помогне во поддршка на правилно
варење. Таа исто така вклучува Омега-6 и 3 масни киселини за да му помогне на вашето куче да
одржување на здрава кожа и влакно и висококвалитетни животински протеини во одржувањето
на силни мускули.
Нашиот вкусен рецепт, исто така, го вклучува и нашиот уникатен DentaDefense кој помага да се
зачуваат забите чисти и здрави.
Изработена од нутриционисти, одобрени од ветеринари и препорачани од врвни
одгледувачи, EUKANUBA ја обезбедува целата исхрана на вашето куче за долг и здрав
живот.
Без додадени, адитиви, вештачки бои и конзерванси.
– содржи Л-карнитин за одржување на тежината
– природни извори на омега 3 и омега 6 масни киселини за здрава кожа и влакно
-пребиотици ФОС за потпора на здрава дигестија
-глукозамин за здрави зглобови
-антиоксиданти Витамин Е и Витамин Ц во подршка на имунитетот
-специјална форма на зрнцата (хексагонална форма) заедно со Dental defence формулата
придонесуваат за здрави и чисти заби

Состав : Сушено пилешко и мисиркино месо , јагнешко (14%) , ориз (14%) пченица, пченка,
овес, сорго, сушени јајца, рибино масло, животински масти, месно брашно, сушена
репкина пулпа, фруктоолигосахариди…

 

СУРОВИ ПРОТЕИНИ: 25,00%
СУРОВИ МАСТИ: 15.00%
СУРОВИ ВЛАКНА: 1,8%
СУРОВ ПЕПЕЛ: 6,7%
КАЛЦИУМ: 1,35%
ФОСФОР: 1.07%

 

тежина во кг

дневна доза во гр

2 45-55
4 70-75
6 90-100
8 110-120
10 125-140
15 165-180
20 200-225
25 235-260
30 265-290
   

 

 

Пакување: 12 кг